Sobota, 2026-06-06
Imieniny: Laury, Laurentego
Sobota, 2026-06-06
Imieniny: Laury, Laurentego
17 kwietnia w Przedszkolu nr 1 im. Chatka Puchatka w Trzemesznie odbyły się obrady Jury oceniające prace konkursowe ogólnopolskiego konkursu plastyczno- technicznego „Strażnicy Czystej Planety”, którego inicjatorkami były nauczycielki Łączna Kinga oraz Afanaszak Marta. Konkurs kierowany był do grup przedszkolnych, a prace nagradzane były w dwóch kategoriach: płaskiej oraz przestrzennej.
Najważniejszymi celami konkursu było:
- kształtowanie zachowań proekologicznych,
- wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy,
- zwrócenie uwagi na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania,
- rozwijanie sprawności manualnych i zdolności plastycznych,
- rozwijanie kreatywności.
W konkursie wzięły udział grupy przedszkolne z Trzemeszna, Słupska, Katowic, Sanoka, Szczytna, Siedlec, Miastka, Sopotu, Wrocławia, Krakowa, Oborników Śląskich, Kalisza, Ornety, Mrągowa.
Lista zwycięzców:
Kategoria płaska:
I miejsce- grupa Marzyciele , Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach
II miejsce- grupa Motylki, Miejskie Przedszkole nr 9 „Kubuś Puchatek” w Szczytnie
III miejsce- grupa Koliberki, Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole „Rainbow” w Kaliszu
Kategoria przestrzenna:
I miejsce- grupa Misie, Przedszkole nr 1 im. Chatka Puchatka w Trzemesznie
II miejsce- grupa V, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku
III miejsce- grupa Jeżyki, Przedszkole Miejskie nr 1 w Miastku
Prace można było podziwiać na skwerze H. Cegielskiego w Trzemesznie na wystawie plenerowej zorganizowanej ze współpracy z Domem Kultury.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom. Wasze pomysły, wiedza i wrażliwość na kwestie środowiskowe pokazują, że przyszłość Naszej Planety jest w dobry rękach.
Dziękujemy za udział i zapraszamy do dalszych inicjatyw!
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!