Historia gazetki "Dwójka na szóstkę"

Pomysł szkolnej gazetki zrodził się w roku szkolnym 2019/2020. Wtedy w klasie szóstej  w ramach zajęć rozwijających realizowany był program koła dziennikarskiego mojego autorstwa. Po zapoznaniu uczniów z pracą redakcji, formami dziennikarskimi, pracą w edytorze tekstu w programie Word rozpoczęło się przygotowanie gazetek w wersji komputerowej. Pierwsze numery miały nadawane indywidualne nazwy przez grupy (zespoły redakcyjne) tworzące gazetki. Na jednym ze spotkań redakcyjnych postanowiliśmy zastanowić się nad jedną wspólną nazwą i tworzyć gazetkę szkolną. Inspiracją dla nazwy "Dwójka na szóstkę" był numer naszej szkoły (SP 2) oraz chęć redagowania ciekawych gazetek. Do końca roku szkolnego 2021/2022 redagowaniem gazetki zajmowała się grupa uczniów z klasy 8 b.

Od początku roku 2022/2023 zajęcia dziennikarskie odbywają się w klasie 4 a. Po półrocznym przygotowaniu uczniów do redagowania gazetki od II semestru zaczęły pojawiać się nowe numery "Dwójki na szóstkę" przygotowane w wersji komputerowej. Są one wytworem dwu i trzyosobowych grup redakcyjnych. Wydrukowane gazetki wywieszane są na tablicy w holu szkoły.

I. Łaniecka -v. Gierschewski