O placówce

Informacje o SP 2

Szkoła prowadzi zajęcia w dwóch lokalizacjach.

W budynkach przy ul. Maja 11 odbywają się lekcje klas I – III oraz dwóch grup oddziału przedszkolnego (3-4-latków „Biedronek” i 5–6–latków „Krasnoludków”).

budynek na ul. 1 Maja

Oddziały klas IV – VIII uczą się w budynkach przy pl. Kościeszy - Kosmowskiego 5.

budynek na ul. Kosmowskiego

W Szkole Podstawowej nr 2 uczy się 278 uczniów w 14 oddziałach. Lekcje odbywają się w bogato wyposażonych salach przedmiotowych (laptopy, projektory, tablice i monitory multimedialne, drukarki, ksero, itp.).

Szkoła dba także o rozwój zdolności uczniów. Mogą oni rozwijać swoje zainteresowania podczas dodatkowych zajęć (kółko teatralne „Cztery żywioły”, szkolny chór „Kantata”, SKS, kółko przyrodnicze, kółko dziennikarskie - gazetka „Dwójka na szóstkę”).

W ramach działań wolontariatu uczniowie pomagają tym, którzy aktualnie tej pomocy potrzebują (np. pomoc Ukrainie, paczki świąteczne dla starszych i samotnych trzemesznian).

Prężnie działa Samorząd Uczniowski, organizując wiele przedsięwzięć, również przy współpracy z Radą Rodziców.

Organizujemy wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do kina i teatru.